П.Р.Славейков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какво ви е отношение към просяците?

+2
Park
Admin
6 posters

Go down

Давате ли пари на просяци?

Какво ви е отношение към просяците? I_vote_lcap0%Какво ви е отношение към просяците? I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Какво ви е отношение към просяците? I_vote_lcap50%Какво ви е отношение към просяците? I_vote_rcap 50% 
[ 2 ]
Какво ви е отношение към просяците? I_vote_lcap50%Какво ви е отношение към просяците? I_vote_rcap 50% 
[ 2 ]
 
Общо гласове : 4
 
 

Какво ви е отношение към просяците? Empty Какво ви е отношение към просяците?

Писане  Admin Пет Фев 26, 2010 3:29 pm

Поради дискусията, която възникна днес в моя клас, отварям тази тема. Какво ви е отношението към просяците? Съжалявате ли ги, бихте ли им дали пари, или сте на принципа като иска пари да си намери работа? Вие сте.

Admin
Чичо Живко

Брой мнения : 179
Join date : 05.02.2010
Age : 32
Местожителство : Dobrich

https://slaveikov.rpg-board.net

Върнете се в началото Go down

Какво ви е отношение към просяците? Empty Re: Какво ви е отношение към просяците?

Писане  Park Пет Фев 26, 2010 7:10 pm

Давал съм когато съм имал ..
Park
Park
Alternative

Брой мнения : 388
Join date : 08.02.2010
Age : 32
Местожителство : Dobrich

https://slaveikov.rpg-board.net

Върнете се в началото Go down

Какво ви е отношение към просяците? Empty Re: Какво ви е отношение към просяците?

Писане  Me0 Пет Фев 26, 2010 7:32 pm

не съм давала... може би защото не съм въшлива от пари и обикновено онези, които са в мен са изчислени до стотинка и ми трябват ;//
Me0
Me0

Брой мнения : 318
Join date : 08.02.2010
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Какво ви е отношение към просяците? Empty Re: Какво ви е отношение към просяците?

Писане  g.e.a.r Пет Фев 26, 2010 10:16 pm

Не съм давал няма и да дам! Просто не си струват стотинкие...
g.e.a.r
g.e.a.r

Брой мнения : 407
Join date : 11.02.2010
Age : 32
Местожителство : Dobrich

https://slaveikov.rpg-board.net/forum.htm

Върнете се в началото Go down

Какво ви е отношение към просяците? Empty Re: Какво ви е отношение към просяците?

Писане  PrIm! Пон Мар 01, 2010 12:24 am

Хммм... Абе хора дайте малко аргументи бре... Аз лично не давам пари на просяците, защото после отиват и ги изпиват. Защо да му ги давам тогава? Идва при теб и ти казва: "Дай ми пари за хляб!" после го гледаш как отива в първата кръчма и ги изпива... Сега аз съм на принципа, като ми иска пари за хляб аз лично отивам и му взимам хляб... Ако неще хляба ми и иска парите ми, да ходи при друг да си ги търси! Като иска да има пари за алкохол да са хвани нещо да работи... Даже това ще е най-добрия вариянт. Вместо да стои и да проси цял ден може да отиде на някой строеж като общ работник, та да изкара някой лев...
PrIm!
PrIm!

Брой мнения : 67
Join date : 09.02.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Какво ви е отношение към просяците? Empty Re: Какво ви е отношение към просяците?

Писане  Kiksy Сря Мар 03, 2010 11:27 am

Ох .. пак тази тема : )

Състрадателна съм и не мога да гледам , че някой има нужда от помощ , която мога да предложа , а вместо това само да подмина. Не става ... някой не дават , други дават , аз съм от вторият тип. Не ми пречи щом имам възможност да дам 1-2лв. да го направя. Вярно е , че голяма част от просяците дават парите си за алкохол , но съм сигурна , че те виждат утеха в това нещо и доняяякъде ги оправдавам. Някой казват ''Да си намерят работа !'' , но не е толкова лесно. в днешно време вишистите стоят без работа , а просяците .. тях кой ще ги назначи на някакъв работен пост .. никой ! Били такива и онакива .. но нека не забравяме , че преди всичко са хора !
Kiksy
Kiksy

Брой мнения : 72
Join date : 08.02.2010
Age : 32
Местожителство : Bulgaria

Върнете се в началото Go down

Какво ви е отношение към просяците? Empty Re: Какво ви е отношение към просяците?

Писане  Admin Сря Мар 03, 2010 7:51 pm

Kiksy написа:Ох .. пак тази тема : )

Състрадателна съм и не мога да гледам , че някой има нужда от помощ , която мога да предложа , а вместо това само да подмина. Не става ... някой не дават , други дават , аз съм от вторият тип. Не ми пречи щом имам възможност да дам 1-2лв. да го направя. Вярно е , че голяма част от просяците дават парите си за алкохол , но съм сигурна , че те виждат утеха в това нещо и доняяякъде ги оправдавам. Някой казват ''Да си намерят работа !'' , но не е толкова лесно. в днешно време вишистите стоят без работа , а просяците .. тях кой ще ги назначи на някакъв работен пост .. никой ! Били такива и онакива .. но нека не забравяме , че преди всичко са хора !
Виж сега, че е хубаво да можеш да помагаш - така е, да имаш пари, че да си позволиш да подпомагаш - така е, но извинявай, някой бездомник, който е такъв заради това, че е мързел, е на такъв как да дам? Може аз моите пари да ги изкарвам с труд и идеи, той да мързелува и накрая да идва да ми иска пари уж за храна, а след това отиват за цигари или пиене.... Казваш, че си сигурна, че те виждали утеха в алкохола.. ХА! Каква утеха може да виждаш в алкохол? Та те, вместо да седнат да си купят хляб, някоя книга, да вземат да мислят, добре как да е изпаднал съм в това положение, но сега ще помисля как мога да изляза от него, как да започна и тн, те просто си купуват алкохол, напиват се и се шматкат наляво - надясно. Еми казвам ви го, света няма нужда от такива. И аз няма да им давам наготово. Помагам винаги, когато мога, но на тези, които вече са направили първата крачка, защото е казано "Помогни си първо ти, че да ти помогне и господ"(не буквално разбира се).

Admin
Чичо Живко

Брой мнения : 179
Join date : 05.02.2010
Age : 32
Местожителство : Dobrich

https://slaveikov.rpg-board.net

Върнете се в началото Go down

Какво ви е отношение към просяците? Empty Re: Какво ви е отношение към просяците?

Писане  Park Чет Мар 04, 2010 4:43 pm

nice one
Park
Park
Alternative

Брой мнения : 388
Join date : 08.02.2010
Age : 32
Местожителство : Dobrich

https://slaveikov.rpg-board.net

Върнете се в началото Go down

Какво ви е отношение към просяците? Empty Re: Какво ви е отношение към просяците?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите